Define İşaretleri ve Anlamları, Definecilik

8 Ocak 2017

Domuz İşareti ve Anlamları

Domuz işareti genelde mağara mahzen aramanızı söyler. işaret yar aşağı ise yardan aşağı inilip giriş aranmalıdır. domuz üzerinde haç varsa bu mahzenin habercisidir. 

Domuz eşkiya işareti ise işaret dik olmalı.  bu kaya horasan sıvalı olup  60 okka domuz resimlerinde mevcuttur. paranın tümü antika-dır. Eğer yoksa  mutlaka dere vardır,  dere suyunun ağzında  bir domuz resmi daha vardır. Bu derede birde değirmen vardır, Bu değirmende 4 metre genişlikte yatay bir kaya vardır, bu kayadan derenin domuzluğu görünür,  domuzluk’tan dökülen sular altında çok değerli bir Hristiyan çanı vardır. 

Diğer Tecrübe: Tek domuz varsa  şelaleyi bul şelalede    domuzluktan dökülen suyun hemen altında bir miktar müjdesi  vardır ana para  ana derenin orta kısmındadır.  bu dere çatal yapıyorsa çatalın birleştiği yerde burun vardır. bu burnun en sarp yerinde yüksekçe oturak bir tabure kayası, 2 köşesinde 2 adet put vardır 7 katır yük buradadır.

1- Yavrulu  domuz  varsa ana domuzun baktığı yönde 30 adım sayılmalıdır. Define genellikle mirastır. Ya aile reisinin yada bir yöneticinin altınlarıdır.

2- Domuz önde yavrular peş peşe sıralı ise tümünün baktığı yöne doğru araştırma yoğunlaşmalı. sürüden ayrı duran domuz nasıl bir yapıya sahip dikkatle incelenmeli,  bu ayrılık definenin habercisi olabilir.

3-Yavrulardan bir tanesi diğerlerinden farklı olarak arkaya bakıyorsa gömü sürünün gittiği istikametin tersi istikametinde olabilir. her yavru için bir veya on adım mesafede olup, genelde kayanın altına denk düşmektedir. Mesela dört yavru varsa gömü ya dört adım ileride yada kırk adım ileride olup, derin mesafededir. Bazen bu figür geriye doğru 30 metre mesafede kayanın altında şeklinde de ifade edilir.

4- Otlaktan ot yiyen 3 domuz varsa soldaki domuzun bir bacağı kırık olmalı, sol bacağın sol tarafında kesme kayada eksik bacağı bulursunuz.  Burada birde put bulursun burası hediye yeridir bir miktar para buradan alınır. domuzların istikametine baktığınızda zirve tepe görürsün  bu tepe ana paranın bulunduğu tepedir.   

5- Domuzun baktığı yer çok önemlidir. İkinci bir işaret olmalıdır. kalan yavrusu veya ona ait bir uvzu aranır. İşaret yatay kayadadır bu kayanın 1 metre altına bakılmalıdır. Buradan çok ciddi bir define çıkar. 


0 yorum:

Popüler Yayınlar

Popüler Yayınlar